13 листопада – Міжнародний день сліпих, тому зовсім не випадково, що саме цього дня у Києві розпочався Всеукраїнський навчально-практичний семінар «Переваги та недоліки впровадження інклюзивної освіти для дітей з глибокими порушеннями зору», де й пощастило побувати працівнику Центру обслуговування користувачів з особливими потребами. Організаторам семінару – Національній Асамблеї людей з інвалідністю України та ГО «Генерація успішної дії» – вдалося у три дні вмістити насичену, яскраву та дуже актуальну програму.
За цей час учасники семінару дізналися про особливості впровадження інклюзії в різних навчальних закладах з реальних історій педагогів та батьків, ознайомилися з аналогічним досвідом Швеції, Канади і Німеччини та мали змогу поспілкуватися з представниками Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти.
На семінарі особлива увага була приділена проблемам видання книг для людей з важкими порушеннями зору. Німецький фахівець Олександр Павкович поділився з усіма присутніми досвідом своєї країни у підготовці та виданні книг шрифтом Брайля. Доповідь містила не лише особливості виготовлення зразків художньої літератури, але й специфіку розробки навчальних посібників та підручників з різних дисциплін для середньої та вищої шкіл. Натомість вітчизняні видавці розповіли, з якими проблемами стикаються вони, коли намагаються забезпечити дітей з вадами зору підручниками шрифтом Брайля.
На завершення для усіх бажаючих фахівець з підготовки текстів до друку шрифтом Брайля провів невеличкий майстер-клас з верстки тексту в універсальному дизайні за допомогою спеціальної програми.