Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Арт-паті «Японія: далека і близька» на уїк-енді в Гончарівці

04.02.2019 12:46

2 лютого в Гончарівці у межах уїк-енду бібліотеки з успіхом пройшло тематичне арт-паті «Японія: далека і близька». На вечірку в японському стилі зібралися поціновувачі культури, мистецтва і літератури Країни Світанкового Сонця.

Вразило, що на заході були присутні користувачі нашої бібліотеки різних поколінь. Але всі знайшли собі заняття до душі! Хтось брав участь у написанні безкінечного японського вірша (ренґа) про Херсон під керівництвом творчого об`єднання «Поетична Шафа» і майже справжнього Давида Бурлюка (його роль виконав працівник Гончарівки Костянтин Капошилін) – митця всесвітнього масштабу, нерозривно пов'язаного і з Херсонщиною, і з Японією.
Галина Зінов`єва з Миколаївського молодіжного товариства японської культури «Татікадзе» навчила херсонців азам каліграфії та японського етикету. А всі бажаючі робили неймовірні селфі та брали участь в оригінальних фотосесіях у кімоно.
Художник Олександр Тепляков малював на шкірі гостей бібліотеки боді-арт у вигляді японських ієрогліфів і представив свою колекцію ліногравюр.
Шанувальники чайної церемонії чаювали разом з представником «Чайної майстерні Tee Ra» Максимом Вергелісом. Активна молодь грала в японські ігри від херсонського play-back театру «Suncity». Інші наші гості опановували мистецтво оригамі з Олександром Овчинниковим.
Арт-паті прикрашали роботи японсько-українського художника-каліграфа RAIRYU (Богдан Пархоменко) та херсонської майстрині Галини Руденко в японській техніці ошибана (пресована флористика).
Музичну частину арт-паті представили херсонський аніме-рок-гурт «Unknowns» (Kherson Anime and fandom Club «XAK»), Дмитро Смолко та Ігор Мішуков.
Важливим було і пізнавальне наповнення арт-паті. Оксана Токовило, Михайло Підгайний, Андрій Лопушинський розкрили присутнім різносторонні культурні зв`язки Японії з Херсоном і Херсонщиною. Відділ абонемента бібліотеки представив увазі читачів книжкову виставку «Японія від Я до Я».
Ще присутні вибирали «Ієрогліф року – 2018 – Слово України», що символізує найголовнішу подію нашої країни в минулому році.
А завершилося феєричне свято японської культури театралізованим флешмобом «Як херсонські козаки в Японію мандрували», в якому взяли участь найактивніші відвідувачі арт-паті.
Гості ще довго не хотіли розходитися, бо, як виявилося, японська культура дуже близька і цікава нам, херсонцям!

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 282930