Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Правила надання послуг МБА

Меню розділу

Міжбібліотечний абонемент (МБА) надає можливість користувачам отримувати необхідні документи (оригінали і платні копії) з фондів різних бібліотек України.

По МБА обслуговуються юридичні особи, які є абонентами МБА, а також зареєстровані читачі бібліотеки.

Обслуговування по МБА включає бібліографічну підтримку запитів, пошук в різних базах даних, надання документів в оригіналах і копіях в тимчасове і постійне користування абонентів відповідно їх замовлень  для використання у наукових, освітніх, виробничих і культурно-просвітницьких цілях.
Послуги МБА надаються відповідно "Правил користування міжбібліотечним абонементом КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР".
 

Абонентом МБА може бути публічна бібліотека, а також інша установа, підприємство або організація, що уклала Договір на обслуговування по МБА з КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР" та надіслала бланк-замовлення встановленого зразка на потрібний документ.

Фізичні особи, які мешкають за межами міста Херсона, можуть замовити необхідні документи через публічну бібліотеку свого міста (району, села). Таким особам сектор МБА здійснює пересилку документів (книг та журналів) на адресу бібліотеки-абонента поштою. Замовлення виконуються в термін від 5 до 20 днів, після отримання бланку-замовлення.

 

З фондів бібліотеки по МБА видаються оригінали видань, за винятком дисертацій, рукописів, нот, газетних підшивок, періодичних видань за поточний рік, цінних та рідкісних видань, довідкової літератури, матеріалів великого формату (більш ніж 21х30 см), документів підвищеного попиту. 

За домовленістю з абонентом періодичні видання минулих років (за винятком газет, оформлених у підшивки), видання, які є в фонді бібліотеки в єдиному примірнику, та видання підвищеного попиту можуть висилатись у вигляді  платної копії (ксерокопії), яка оплачується замовником. Копія документа висилається у постійне користування читача.
Примітка: ксерокопії на видання виготовляються відповідно вимог Закону України "Про авторське право і суміжні права".

Для отримання документів по МБА треба заповнити стандартний бланк-замовлення. На кожне видання – окремо. Бланк-замовлення заповнюється чітко, розбірливо, без довільних скорочень, мовою оригіналу документу. В ньому необхідно обов’язково вказати бібліографічні відомості про документ.

Бібліографічні відомості про документ з фондів КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР можна уточнити за допомогою Електронного каталогу або скориставшись послугою "Віртуальна довідкова служба". Неправильно оформлені бланки-замовлення, в яких відсутні або нерозбірливо наведені відомості, необхідні для виконання замовлення, повертаються абоненту для уточнення.

Бланк-замовлення може бути переданий абонентом в сектор МБА і ЕДД бібліотеки як особисто, так і представником абонента, відправлений поштою або факсом.

Абоненти МБА можуть скачати бланк-замовлення, заповнити його в зручний час та надіслати за адресою: КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР, сектор МБА, вул. Дніпропетровська, 2,  м. Херсон, 73024.
Примітка: на бланку обов’язково повинна бути печатка організації, яка є абонентом МБА, та чіткий підпис особи, відповідальної за МБА.

Абонентам МБА (установам, організаціям, бібліотекам) документи з фондів КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР висилаються у тимчасове користування на строк від 10 до 30 днів (залежно від наявності у фондах бібліотеки достатньої кількості примірників виданого документа та читацького попиту на нього).
Відправлення документів по МБА абонентам з фондів КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР і пересилка документів при поверненні здійснюється за власний рахунок абонента.

Читачі КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР​ можуть замовити необхідні документи по МБА в інших бібліотеках України лише в тому випадку, якщо ці документи відсутні в фонді бібліотеки.
Документи, замовлені по МБА в інших бібліотеках надходять  до сектора протягом 1,5-2 місяців.

При отриманні документів по МБА з інших бібліотек читачеві надсилається повідомлення. Термін користування виданнями, отриманими по МБА з інших бібліотек України, від 10 до 25 днів (він може бути змінений бібліотекою-фондоутримувачем).

Видання, отримані по МБА, видачі додому не підлягають. Ними можна користуватись лише в читальній залі бібліотеки.

Матеріальну відповідальність за збереження видань, отриманих по МБА у тимчасове користування, несе користувач, який замовив видання. Загублений або зіпсований документ, отриманий по МБА, користувач повинен замінити аналогічним або іншим документом, визнаним бібліотекою рівноцінним.

       Послуги з репродукування документів (згідно з "Переліком додаткових бібліотечних платних послуг, що надаються користувачам КЗ "Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара" ХОР) та поштові послуги з пересилки документів від абонента до бібліотеки (згідно розцінок Міністерства зв’язку України)  оплачуються абонентами.

Контактна інформація
Пінчук Оксана Анатоліївна, зав. сектором.
Адреса: вул. Героїв Крут (Дніпропетровська), 2,  м. Херсон, 73000
Телефон: (0552) 22-44-30.
Факс: (0552) 22-64-48
e-mail: xounbmba@gmail.com

Графік роботи:
понеділок-четвер, субота-неділя: з 900 до 1700
Вихідний день: п'ятниця.

Календар подій

1 23 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
293031