Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

We are implementing

Соціокультурні проєкти

 •  

  Проєкт

  «Говоримо українською, читаємо українське»

 • Проєкт успішно реалізовується в бібліотеці майже дев'ять років, має на меті сприяти створенню україномовного середовища в місті Херсоні та популяризації сучасної української художньої літератури. Тож його актуальність для нашого Південного регіону важко переоцінити.

  У рамках проєкту відбуваються:

  • щотижневі безкоштовні заняття з української мови, які допомагають згадати всі правила правопису, збагатити лексику, опанувати норми культури мови (щосуботи 11:30);
  • засідання мовно-літературного клубу «Дивослово», зустрічі якого спрямовані на подолання мовних бар'єрів при спілкуванні українською; обговорення творів української класичної та сучасної літератури (щосереди о 16:00);
  • презентації книг українських авторів (за анонсами слідкуйте на сайті бібліотеки та на сторінках бібліотеки в соцмережах);
  • тематичні огляди художньої літератури.

  Шановні друзі! Якщо ви шукаєте цікавих однодумців та україномовне середовище, чекаємо вас у Гончарівці! Дозвольте українській полонити світ ваших думок!

 •  

  «Бібліотека-лікарня: простір здоров’я громади»

 • Здоров'я – одна з основних умов щастя людини, тому на базі Гончарівки реалізується соціокультурний проєкт «Бібліотека-лікарня: простір здоров’я громади».

  У рамках проєкту проводяться заходи, спрямовані на підвищення рівня медичних знань серед різних категорій користувачів, виховання відповідальності за власне здоров’я та розуміння того, що воно – найбільша цінність, дарована людині. Передбачено проведення зустрічей із практикуючими лікарями та психотерапевтами, організовуються лекції на різноманітні теми, години здоров’я, під час яких відвідувачі отримують відповіді на питання, які їх хвилюють, і мають доступ до певних медичних послуг (вимірювання тиску, експрес-діагностика цукрового діабету, перевірка стану зору тощо).

  Бібліотека співпрацює з Херсонською міською клінічною лікарнею ім. Є. Є. Карабелеша, що дає позитивні результати для розвитку проєкту.

 • Проєкт «Мій шлях до успіху»

 • У 2014 році Гончарівкою спільно з Херсонським міським центром зайнятості було розпочато проєкт «Мій шлях до успіху», спрямований на розширення ринку надання якісних соціальних освітніх послуг вразливим категоріям населення.
  Мета проєкту: підвищення поінформованості та конкурентоздатності громадян, які втратили робочі місця.

  Завдання проєкту: проведення працівниками бібліотеки низки інформаційно-консультаційних заходів для клієнтів Центру:

   - тематичні семінари для цільових категорій населення;

   - зустрічі задля психологічної підтримки окремих груп;

  - тренінги з розвитку нових вмінь і навичок, зокрема з використанням мережі «Інтернет».

 • Краєзнавчий лекторій

  «Цікава історія»

 • Ви досі не знаєте про модні тенденції старого Херсона, його кримінальне минуле, відомих винахідників, пов’язаних із нашим краєм? Усе таємне й нерозгадане вас захоплює? Ви полюбляєте переглядати відео і мультимедійні презентації? Отже, проєкт «Цікава історія» саме для вас – розташовуйтесь зручніше та насолоджуйтесь переглядом (сторінка проєкту).

 •  

  Літературно-просвітницький проєкт 

  «Від класики – до сучасності»

 • У художній літературі є твори, перевірені роками, які й сьогодні викликають інтерес у суспільстві. А є сучасні й неординарні, за якими варто постійно стежити, оцінювати та обговорювати їх. 
  Цей проєкт – слушна нагода познайомитися ближче із українськими класиками і сучасними письменниками, популярними в Україні та за кордоном.
  Вашій увазі пропонуємо літературно-мистецькі вечори, вечори-портрети, поетичні інтерв’ю, присвячені українським авторам.* Від сміхотворця Павла Глазового – до мисткині жіночої прози Ірен Роздобудько. Від поетки вогняних меж Олени Теліги – до майстрів слова Братів Капранових. Від «Неприборканої» Ірини Вільде – до «Іншого» Юрка Іздрика.**
  У вас є право вибору «письменника до душі»!
   

  * Заходи проводяться для організованих груп – за попередньою домовленістю. Телефон для довідок: (0552) 22-64-48.

  P/S: деякі заходи (зустрічі з письменниками, поетичні вечори, презентації книг) проводяться в рамках проєкту «Літературні зустрічі з Гончарівкою» у форматі онлайн. Слідкуйте за нашими оголошеннями на Сторінці бібліотеки у FaceBook.

   
 •  

  Пізнавально-розважальний проєкт

  «Бібліоканікули»

 • Канікули. З яким нетерпінням на них чекають школярі, адже саме в цей час можна насолодитися повноцінним відпочинком від навчання. Однак як їх провести так, щоб запам'ятати надовго?
  Рішення є!
  Запрошуємо вас до співпраці в рамках пізнавально-розважального проєкту «Бібліоканікули»!*
  Протягом канікулярного періоду школярі зможуть гарно відпочити, помандрувати сторінками улюблених книг, пограти в пізнавальні ігри, відвідати різноманітні майстер-класи, екскурсії книгозбірнею та містом.
  Наша мета – показати учням, що бібліотека не тільки «дім» книг, але і територія захоплюючих та веселих пригод. 
  «Бібліоканікули» – унікальна можливість для дітей відвідати відмінний від шкільного простір творчості й спілкування, який і стане найкращим майданчиком для втілення фантазій і талантів.  
  Тож, тільки ваше щире шалене бажання розфарбувати яскравими кольорами життя своїх дітей чи вихованців здатне зробити їх канікули незабутніми!
   
  * Учасниками проєкту можуть стати: батьки, заклади всіх освітніх рівнів, пришкільні та міські табори відпочинку для дітей.
  Попередній запис на заходи і довідки за тел.: (0552) 22-64-48.
 • Проєкт

  «Бібліотека під хмарами»

 • Новий проєкт «Бібліотека під хмарами» – це комплекс активностей open-air із метою реклами, PR і нетворкінгу Гончарівки на вулицях Херсона.
  Протягом літніх місяців минулих років група працівників бібліотеки своїми заходами оптимізовує роботу бібліотеки в умовах «теплого» сезону і карантинних обмежень. Це також підвищує ступінь інтегрованості організації в культурне життя міста, розвиває і підтримує робочу базу даних можливих партнерів для роботи з ними в холодний період.
  Завдання проєкту – проведення регулярних узгоджених рекламних і піар-дій безпосередньо на вулицях міста і нетворкінг корисних знайомств.
  Цільова аудиторія – представники всіх соціальних і вікових груп, які можуть стати потенційними користувачами послуг і ресурсів бібліотеки.
 • Виїзний абонемент

 • Хочете читати, але постійно не вистачає часу на відвідування книгозбірні? Саме для вас був створений проєкт «Виїзний абонемент», у рамках якого бібліотекарі надають послуги зареєстрованим користувачам безпосередньо за місцем їх роботи.

  За час існування послуги її постійними користувачами стали працівники багатьох установ міста.

  Сучасна література, бестселери та улюблена класика, актуальні періодичні видання та індивідуальні замовлення – все це ми привеземо до вас на роботу на індивідуальне замовлення.

 • Інклюзія

 • Впровадження та розвиток інклюзії в бібліотеці реалізується працівниками Центру обслуговування людей з особливими потребами.

  Для людей із вадами зору в Центрі представлено спеціальне обладнання та ресурси. Тут ви можете скористатися електронними збільшувачами – як стаціонарними («Optelec ClearView»), так і портативними. Знаходяться вони в Центрі для людей з особливими потребами (І поверх) та в секторі періодичних видань відділу обслуговування користувачів (ІV поверх).

  До послуг користувачів – колекція документів, виданих шрифтом Брайля, література на електронних носіях та аудіокниги, а також книги, надруковані у так званому універсальному дизайні, що робить їх доступними для всіх, зокрема і для читачів із вадами зору.

   

  Детальніше тут.

Calendar

     12
3 4 56789
101112131415 16
17 18 19 20 212223
24252627282930