Торгівля людьми сьогодні посідає третє місце за масштабами у списку категорій організованої злочинності, що поступається лише нелегальній продажі зброї та наркотиків. Суспільна загроза цього явища полягає в посяганні на невід’ємні права людини, такі як: повага, свобода та особиста недоторканність, вільне пересування і вибір місця проживання, а інколи – і право на життя. Усвідомлюючи підвищення ризиків сучасного рабства та відповідні його наслідки для населення, Уряд України оголосив Державну цільову соціальну програму протидії торгівлі людьми на період до 2020 року. З цією метою на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено профілактичний тренінг «Запобігання торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».
Торгівля людьми становить значну суспільну небезпеку для жінок, чоловіків і дітей, яких використовують з метою жебракування, сексуальної експлуатації, та залучення до інших незаконних видів діяльності, які принижують честь та гідність людини.
Економічні проблеми, незадовільний стан ринку праці, значний рівень безробіття і низький рівень життя населення спонукають громадян України шукати роботу за кордоном. Легально щорічно працевлаштовується за кордоном 50-60 тисяч осіб. Але нині майже 4 млн. українців працюють за межами нашої країни нелегально. Більшість виїжджають за туристичними чи приватними візами, працюють без необхідних документів, дозволів та контрактів, що робить їх безправними і стає причиною потрапляння в тенета торгівців людьми. Тому завданням загальнодержавного значення є боротьба з цим явищем, підтримка і захист українських громадян за кордоном.
Під час тренінгу присутні дізналися про наявність проблеми торгівлі людьми у сучасному світі, про можливі шляхи залучення людини в таку ситуацію, а також виконали вправи, які, у разі виникнення небезпеки, допоможуть уникнути неприємних ситуацій. Учасники тренінгу також переглянули відеоролик «Життя на продаж», де знялася українська співачка Джамала, яка стала Послом доброї волі із протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні. Вона підтримує МОМ у широкомасштабних заходах із боротьби з сучасним рабством та запобігання йому, знявшись у соціальній рекламі в рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії «Небезпеку видно не одразу».
Сподіваємось, що отримана теоретична та практична інформація допоможе підвищити рівень обізнаності суспільства щодо такого ганебного явища, як торгівля людьми, а також сприятиме уникненню можливих неприємних ситуацій під час пошуку роботи за кордоном.