Тиждень альтернативної терапії, що зараз триває у книгозбірні, дивує відвідувачів цікавими, але трішки незвичайними для традиційної бібліотеки заходами. У цьому пощастило впевнитися учням спеціальних класів НВК № 48 та школярам зі спеціальної загальноосвітньої школи №1.
Юні учасники сеансу бісеротерапії «Створи намисто спокою» спробували на собі, як працює терапія, якою активно користувалися наші предки. Адже бісероплетіння поєднує в собі терапію кольором, розвиває дрібну моторику, тренує увагу та формує творче уявлення. Наприкінці сеансу і дівчата, і хлопці власноруч зробили чудові прикраси.
Паралельно з «рукодільною» терапією проходив сеанс каністерапії, під час якого діти, які бажають покращити техніку читання, читають книжки уважній та чудовій собаці – Кіміко. Протягом цілої години Кіміко зацікавлено слухала те, про що їй читали нові знайомі.
Сеанс лялькотерапії «Ляльковий антистрес» дозволив дітям спецкласів НВК № 1 зрозуміти, як відбувається робота з лялькою, розіграти ляльками-персонажами певні ситуації з життя людей, взяти участі у виготовленні елементів ляльки та спробувати покерувати великою «ростовою» лялькою. Сеанс лялькотерапії проводила Наталя Гайдай – художній керівник інклюзивного лялькового театру, що діє на базі книгозбірні, та мама особливої дитини. Лялькотерапія є дуже ефективним методом у роботі з особливими дітьми, адже такі заняття допомагають опанувати побутові навички, розвинути комунікативні та творчі здібності, зрозуміти «картину власного тіла» і сприяють соціалізації дітей з інвалідністю.
Подібні заходи підтверджують, що сучасна бібліотека – це відкритий простір для навчання, спілкування та реалізації творчих ідей.