Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Як побороти почуття втоми?

08.04.2021

Втома може виникати з різних причин: ми «заганяємо» себе на роботі, звалюємо всі хатні обов’язки, мало спимо і відпочиваємо. Щоб позбутися хронічної втоми, слід зрозуміти причини її виникнення і визначити тип.

Точні причини, що призводять до синдрому хронічної втоми, до сьогодні залишаються невстановленими. Слід усвідомлювати, що швидке настання слабкості фізичних і емоційних сил, підвищена стомлюваність є не хворобою, а симптомом якогось захворювання. Погана екологія, прискорення темпу життя, шкідливі звички, малорухливий спосіб життя, велике психоемоційне навантаження на людину, постійний стрес – все це призводить до погіршення стану здоров'я і хронічної втоми. Стомлюваність може виникати на тлі депресії, неповноцінного сну, нестачі фізичної активності. Тому, перш ніж шукати зовнішні причини, слід виключити внутрішні захворювання. Для цього потрібно пройти лікарське обстеження.

Якщо обстеження показало відсутність порушень здоров'я, то необхідно сформувати кілька корисних звичок, які допоможуть знайти бадьорість і сили на весь день:

1. Висипатися
Спати слід не менше 7-9 годин на добу. Постарайтеся налагодити режим сну, лягати і вставати в один і той самий час. Запам’ятайте: спокійний сон забезпечить заряд енергії й позитивні емоції, і ніяка втома вам не загрожуватиме.

2. Водні процедури
Контрастний душ здатний добре підбадьорити, дати заряд енергії і поліпшити роботу серця.             

3. Гімнастика
Навіть недовга зарядка посилить кровообіг і поверне тонус судинній системі. Варто почати з простих тренувань – це ходьба, плавання, їзда на велосипеді. Не варто себе навантажувати фізичними вправами відразу і у великій кількості. Вводьте навантаження поступово, дайте організму можливість звикнути до них.

4. Відмова від шкідливих звичок
Алкогольні напої і куріння, постійне переїдання і пристрасть до фаст-фуду викликають серйозні порушення в організмі та призводять до важких захворювань.     

5. Правильне харчування
Корисні продукти не тільки допоможуть позбутися від надлишків ваги, але і збагатять організм необхідними вітамінами і мікроелементами. Провідні позиції в рейтингу найбільш популярних продуктів посіли фрукти з великою кількістю аскорбінової кислоти і флавоноїдами – грейпфрут, мандарин, апельсин і лимон. Джерелами корисних глюкози, фруктози і клітковини, а також магнію і кальцію є банани.

6. Фітолікування
Настої і відвари лікарських трав й інших рослин відновлять тонус, зміцнять імунітет та допоможуть впоратися з нервовими перевантаженнями.

З’ясуйте причини, за якими вас часто супроводжує занепад сил. Після їх виявлення дотримуйтесь рекомендацій, наданих вище. Це забезпечить гарним настроєм і допоможе вам досягнути поставлених цілей.

Календар подій

      1
2 3 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031