Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Бернар Вербер «Імперія ангелів»

17.10.2019 12:16

Як ви гадаєте, який рейтинг має людство за шкалою ангелів? Так-так, Бернар Вербер упевнений, що життя кожного з нас оцінюється, як, наприклад, завдання у школі. Але що ще цікавіше, велику долю випробувань ми обираємо самі, перед початком свого нового життя.

Мікаель Пенсон та Рауль Разорбак за час свого перебування на Землі зробили чимало для розкриття секретів життя після смерті. Та зараз всі ці таємниці відкрилися просто перед ними, адже друзі потрапили до Раю, того самого континенту, який вивчали танатонавти.

Як виявилося, янголи не сидять без діла. Кожен з них має трьох людей, за чию долю він відповідає. Головне завдання ангела – зробити так, аби його підопічні після смерті набрали 600 балів та потрапили до Раю, завершивши цикл реінкарнацій.
Мішель обирає собі «клієнтів», абсолютно несхожих один на одного. Венера наділена душею багатого китайця. Ігор у минулому житті був французьким астронавтом, а Жак отримав душу індіанця.

І саме через цих трьох Вербер і розвиває неймовірно заплутаний сюжет своєї розповіді. Бо люди не завжди чинять так, як правильно. Бо янголи, з багатьох причин, не завжди контролюють процес. А ще є одне важливе правило, яке створює безліч проблем, – усі бажання своїх підопічних ангел має одразу ж виконувати.

Глави про героїв книги перериваються невеличкими вставками з «Енциклопедії відносного і абсолютного знання». Ці уривки допомагають краще зрозуміти не лише задум втора, а й багато нюансів із взаємозв’язку людини та її янгола-охоронця. 

Погляди Бернарда Вербера порушують догми багатьох релігій, тож ставлення до книги у літературному світі не є однозначним. Та попри все, вона й досі залишається бестселером.

Однак, не дивлячись на шалену популярність «Імперії ангелів», не всі читачі знають, що існує ще одна книга, перша частина історії про Мішеля та Рауля. «Танатонавти» отримали менш схвальні відгуки від критиків, однак ми певні, що вам обов’язково слід прочитати і це видання. Саме у ньому бере свій початок танатонавтика, завдяки якій і знайомляться наші герої, а ще ви дізнаєтеся багато цікаво з «людського» життя ангелів Вербера.

Авторка відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930