Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Доля ялинки у ваших руках!

18.01.2021 16:03

У другу половину січня актуальною постає тема подальшої долі новорічних ялинок. Про це й говорили у прямому ефірі на радіо та під час інтерв’ю на «Суспільному UA: Херсон».
Після Водохреща українці масово позбуваються ялинок, тож давайте розберемося разом, як це зробити правильно та цивілізовано.

Питання «Як утилізувати ялинку?» необхідно ставити собі ще на етапі обирання чи придбання деревця, адже купуючи щось, ми маємо турбуватися про його подальшу долю. Комплексний підхід до придбаного значно полегшує подальше сортування та переробку.
Тож що приведе вашу лісову красуню не до звалища в купі сміття, а до другого, корисного для довкілля, життя:

  1. Обирайте лише легальні деревця, вирощені лісовими господарствами, не спонсоруйте варварське браконьєрство. За законом, ялинки належать до категорії «габаритне побутове сміття». Отож, купуючи щось велике, маєте розуміти, що викидати його доведеться також власними зусиллями та за власний рахунок;
  2. НЕ використовуйте для оздоблення жодні аерозолі (ароматизуючи чи штучний сніг);
  3. Після свят дуже ретельно приберіть всі прикраси, не залишайте жодної частинки дощику чи іншого оздоблення. Все стороннє має бути видалено;
  4. Обирайте доступний вид переробки. Можливо, це пункт прийому у вашому районі (дивитись пункти на Фейсбук або тут. Якщо пункт не знайшли, як варіант, можна залишити біля сміттєвого контейнеру, у сам контейнер складати не варто.
    Можливо, ви знаєте того, хто творчо переробляє деревину чи гілочки новорічних красунь? Тоді домовтеся про передачу сировини. Переробляють по-різному: хтось робить щепу (її використовують в садівництві для мульчування ґрунту) або різні лікувальні ванни, також варять із додаванням хвої чудове запашне мило (ефірні олії хвої мають заспокійливі, лікувальні властивості), роблять вироби з дерева або паливні брикети;
  5. Вимагайте від влади організації переробки. Влада розпоряджається вашими грошима (податками) і має такі повноваження, тож дайте їй знати, що ви потребуєте такої послуги, як збір та переробка новорічних ялинок. Взагалі, кількість дерев, проданих в місті, має дорівнювати кількості перероблених після свят.

В екоцентрі цього року ось така ялинка (див. фото у галереї). Й клопоту з її переробкою ми не матимемо, адже вона екологічна, багаторазова й, до того ж, дуже стильна. Чи не так?

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 2223 24
25 26 27 28 293031