Oles Honchar
Kherson regional
universal scientific library
MO-TH: 9:00-18:00
SA-SU: 9:00-18:00

Мужні та креативні бібліотеки прифронтових регіонів: у Херсоні відбулась всеукраїнська онлайн-конференція «Відновлення діяльності бібліотек на деокупованих територіях: виклики та перспективи»

This material is in Ukrainian

19.11.2024 19:02

19 листопада – знакова дата для всієї України: тисячний день героїчного спротиву українського народу проти російських загарбників. Крім того, листопад – це важливий місяць і для кожного херсонця: 11 листопада, два роки тому, вся Правобережна Херсонщина разом з обласним центром були звільнені від  окупантів. Але разом зі звільненням перед деокупованими громадами постали й нові надскладні виклики. Не оминули ці проблеми й великі та маленькі книгозбірні.

Як вистояти в нових умовах? Як зберегти свою бібліотеку у спустошених громадах? Про це, і не тільки, говорили сьогодні на онлайн-конференції «Відновлення діяльності бібліотек на деокупованих територіях: виклики та перспективи», ініціатором якої стала Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара.

У заході взяли участь колеги з Національної бібліотеки ім. Ярослава Мудрого, Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка, Луганської, Миколаївської та Запорізької обласних універсальних наукових бібліотек. 97 учасників конференції представляли понад 25 територіальних громад як правобережжя Херсонщини, так і лівобережжя (які перебувають на підконтрольній Україні території).

У вступному слові Клюцевський В.І., заступник голови Херсонської ОВА, зазначив актуальність та необхідність організації заходу. Бібліотеки Херсонщини затребувані в своїх громадах, і питання відновлення їх діяльності – важливо для відновлення самих громад.

З травня 2022 року Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого проводить дослідження «Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії». Здановська В.П., головна бібліотекарка науково-методичного відділу бібліотеки, ознайомила учасників конференції з підсумками Х етапу дослідження.

Коротун Н.І., в.о. директора Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара, розповіла про два роки незламності бібліотекарів Херсонщини, зупинилась на проблемах та викликах, що стояли перед ними, поділилась своїм баченням процесів відновлення бібліотек. «Бібліотеки – місце сили незламного міста Херсона», – зазначила в своєму виступі Романчук Л.Л., заступник директора Херсонської ЦБС по роботі з дітьми.  

Про напрацювання в рамках проєкту Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка щодо документування подій повномасштабного вторгнення присутні дізналися з виступів  Вірютіної К.М., заступниці директора з бібліотечної роботи, та Козоріз Л.П., в.о. завідуючої відділом наукової систематизації, предметизації та організації систематичних каталогів бібліотеки.

Досвідом роботи релокованої Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки поділилась директор закладу Моісеєва С.А. Про роботу бібліотек Миколаївської та Запорізької областей розповіли директор Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки Агаркова В.В. та завідуюча відділом краєзнавства Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки Палівода Т.М.

Всі учасники зазначили актуальність та необхідність таких зустрічей бібліотек прифронтових громад. Адже, бібліотеки – це місце сили кожної громади.

Calendar

  123 4 5
6789 10 1112
13141516171819
20 21 2223242526
2728293031