Культурна дипломатія Симона Петлюри: "Щедрик" проти "русского мира". Місія Капели Олександра Кошиця (1919-1924)
784.1(477)
П 27
Музиканти і композитори українські -- 1919-1924 рр. -- Ілюстровані видання
Диригенти українські -- 1919-1924 рр. -- Ілюстровані видання
Хоровий спів український -- Персоналії -- 1919-1924 рр. -- Ілюстровані видання
Культура українська -- Історія -- 1919-1924 рр. -- Ілюстровані видання
Аннотация:
Як всесвітньовідомий «Щедрик» Миколи Леонтовича потрапив за кордон? Хто спродюсував мистецьку інтервенцію «української весни»? Чому Україна не сьогодні розпочала культурно-інформаційну протидію російській пропаганді в світі і чи не була вона більш успішною 100 років тому?У виданні вперше оприлюднюється унікальна хроніка тріумфального турне Української Республіканської Капели під орудою диригента Олександра Кошиця у країнах Західної Європи, Північної та Південної Америки у 1919–1924 роках. Гастролі Капели, як представницької державної інституції Української Народної Республіки, ініційовані Головою Директорії і Головним Отаманом військ УНР Симоном Петлюрою з метою протидії російській пропаганді та промоції української незалежності в Європі. Саме завдяки цим гастролям світ уперше почув «Щедрика» Миколи Леонтовича, а українська культура і державний престиж України здобули позитивний резонанс у 17 країнах світу.
Авторкою зібрано та оприлюднено кількасот унікальних рецензій європейської та американської преси, листи видатних політичних і культурних діячів світу з відгуками про Україну і українську культуру. Подаються фрагменти подорожніх щоденників учасників турне, листування Симона Петлюри і Олександра Кошиця, урядові документи культурної політики УНР. Усього опубліковано понад півтисячі архівних документів, що демонструють тяглість державних традицій України в галузі культурної дипломатії і спроможність української культури на світовий резонанс.
Книга є результатом кількарічної дослідницької роботи авторки у фондах Центрального державного архіву вищих органів влади та управління України. Проект приурочено до відзначення у 2019 році 140-річчя з дня народження Симона Петлюри, 100-річчя європейської прем’єри «Щедрика» і 100-річчя культурної дипломатії України і спрямовано на промоцію іміджевої спадщини Української Народної Республіки в галузі культурної дипломатії.
Photo Collection
Рецензия специалиста (официальные рецензии):
"Це перший збірник документів, який розрахований на широкий загал. Тут подано 1300 фотографій, портрети усіх українських діячів, фотографії будинків, в яких виступала Капела. Тут дуже цікаві автографи. В цій книзі маса автографів Петлюри, листи — і все це змонтовано. Робота монтування книжки була дуже складна. Це ніби збірник документів. З другого боку це авторська робота. І важливо додати, що ця книжка може бути використана і науковцем, і освітником, і не просто дослідником та істориком, але й усіма, хто цікавиться історією України."
Ігор Гирич
"Вдячність за проект. Це досі маловідома історія України. Але вона задокументована, вона об’єктивна, вона правдива — і ми її не знали. Я побачила в цьому державотворення. І ще — я побачила нового для себе Петлюру, 140 років якого ми зараз відзначаємо. Я думаю, що мало хто знає, що Петлюра, якого ми уявляємо у першу чергу військовим і політичним діячем — що це він видав геніальну ідею розказати про Україну мовою пісні. І все це є у нас, усе це — наше надбання, і ми про це не знали. "
"Проект шикарний — академічний, науковий, дослідницький, культурологічний, з чітко окресленою державницькою позицією. Згуртовано науковців, громадських діячів, політиків, які готові його продовжувати і урізноманітнювати."
Зміст
ВСТУП
УНР 32