Дитячий сміх, щирий дитячий сміх… Напевно – це найцінніше, що може бути в цьому житті. Заради нього люблячі батьки йдуть на неабиякі жертви, ризикуючи власним здоров’ям, безсонними ночами та своїм особистим щастям. Поставити свою дитину на ноги, дати їй путівку в майбутнє, захистити її – нелегка та вкрай відповідальна справа, яка лягає на плечі матері та батька одразу після народження дитини. Адже тернистий шлях маленької людини може бути сповнений зла, несправедливості та негідної поведінки інших людей.
Серед подібних проявів, з якими, на жаль, мають справу діти у сучасному українському суспільстві, є булінг. Це трохи незвичне для українця слово нещодавно увірвалось у наш інформаційний простір. Але його зміст був дуже добре відомий ще нашим батькам та бабусям і дідусям, які були вимушені жити в тоталітарній системі, де вихід за рамки владного уявлення про особистість жорстко карався.
Саме із таких кадрів, які демонструють атмосферу 50-х років минулого століття, й почався вечір-диспут «Шкільний булінг: що робити?». Книгозбірня організувала захід для херсонської молоді. Працівник соціокультурного сектору Костянтин Капошилін презентував дітям ролик із відомого фільму «Стіляги» про гоніння студента радянського ВНЗ через його зовнішність та любов до рок-н-ролу. Потім надав можливість старшокласникам самим оцінити, що саме відбувалося на екрані. Школярі виявилися доволі обізнаними і одразу назвали побачене на екрані саме булінгом. Відбулося жваве обговорення цієї теми.
У підсумку ведучий розкрив поняття булінгу як соціальної та правової категорії, продемонстрував за допомогою підготовлених відеоматеріалів приклади його проявів, що мали місце в українських школах, окреслив правову відповідальність за вчинення цькування. Незважаючи на деяку обізнаність учнів, захід виявився пізнавальним та корисним. Ведучий зміг зацікавити старшокласників практичним порадами із протидії булінгу та вражаючими відео на підняту тему. А ще школярі отримали телефон гарячої лінії Херсонського обласного штабу із протидії булінгу (099 328-75-15, прийом дзвінків із 09.00 до 17.00 з понеділка по п’ятницю), адже проінформований означає озброєний.
Також на заході учні виконували вправи, направлені на позитивне сприйняття світу: посміхалися один одному, мовою образів розповідали про свої мрії та джерело щастя. У серці, де живе любов, щастя та посмішка, ніколи не виникне думка про агресію і неповагу до іншої людини.