Протидія торгівлі людьми є досить актуальною проблемою сьогодення для всіх країн світу, зокрема і для України. «Живим товаром» може стати кожен, а знання – ефективний інструмент протидії. Ми маємо постійно пам’ятати про цю проблему, привертати увагу громадськості та бути інформаційно озброєними. З цією метою на базі Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара спільно з міським центром зайнятості проведено тренінг на тему «Протидія торгівлі людьми. Нелегальна робота за кордоном».
У ХХI ст. переважна більшість громадян торгівлю людьми вважають застарілою проблемою, хоча насправді вона набула сучасних різновидів. Нині найпоширенішими формами рабства вважають трудову, сексуальну експлуатацію, а також примус чи втягнення у злочинну діяльність. Згідно зі статистичними даними за 2018 рік в Україні 91% постраждалих – це саме ті особи, що зазнали шкоди від трудової експлуатації. Зараз, коли багато наших громадян працюють за кордоном, ця проблема особливо актуальна.
Під час тренінгу присутні ознайомилися з причинами торгівлі людьми, міфами та стереотипами цієї глобальної проблеми людства, обговорили передумови, форми та ознаки цього явища; усвідомили небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, набули знань про безпечну міграцію та працевлаштування за кордоном.
Учасники тренінгу дізналися, що в Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від сучасного рабства, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Крім того, особи, постраждалі від торгівлі людьми, можуть отримати допомогу через мережу громадських організацій, які працюють по всій Україні.
Щоб захистити себе від неприємних ситуацій, зважте основні «за» і «проти», подумайте, чи усі можливості ви використали в Україні? Озирніться довкола – і ви побачите успішних молодих людей, які самостійно побудували в Україні сімейний добробут, кар’єру, досягли успіхів у навчанні чи роботі. Можливо, варто піти іншим шляхом? Вибір залишається за вами. Будьте завжди вільними і у безпеці!