А ви вмієте відмовляти людям ввічливо, але твердо? Чи, може, завжди погоджуєтеся на їхню пропозицію, навіть якщо вона суперечить вашим планам та принципам?
Вільям Юрі вважає, що саме слово «Ні» є найважливішим у житті людини. Тож йому він і присвятив свою книгу «Сила позитивного “НІ”». Вона про те, як відстоювати і захищати свої інтереси, зробити ваше «Ні» впевненим та сильним, чинити опір агресії і маніпуляції з протилежного боку.
Вільям – фахівець у царині переговорів, лектор та автор бестселерів, керує Світовою програмою переговорів (Global Negotiation Project) у Гарвардському університеті. Протягом останніх тридцяти років виступав медіатором у конфліктах. Він точно знає, як досягти згоди та компромісу у будь-яких ситуаціях: від страйків на вугільних шахтах і протистоянь у радах директорів до громадянських воєн у різних країнах світу.
Автор книги наголошує, що неправильно сказане таке маленьке слово «Ні» може знищити те, що ми найбільше цінуємо, та розлютити і відвернути від нас людей. Він розказує, як відмовити позитивно, нікого не ображаючи при цьому.
Колеги по перу також високо оцінили працю Юрі. «Не має значення, чи ви ведете переговори про зарплату з найнезговірливішим фінансовим директором, чи домовляєтеся зі своєю дитиною-підлітком, коли вона має повернутися додому, – ця книжка забезпечить украй необхідний і несподіваний урок. Можна сказати “Ні” – і все одно залишатися люб’язним. Ця книжка проста, чесна й легко читається. «Сила позитивного “НІ”» – один із пунктів нашого списку літератури», – зазначають Лінда Каплан Талер та Робін Коваль, автори книжки “Сила люб’язності: як підкорити світ бізнесу за допомогою доброти”».
Ось що говорить про видання сам автор: «Вважаю «Силу позитивного “НІ”» не лише книжкою про мистецтво переговорів, але й книжкою про життєво необхідні навички, адже все життя – це танець “Так” і “Ні”. Кожен із нас щогодини змушений казати “Ні”, чи то друзям або членам родини, чи то керівникам або підлеглим, чи то співробітникам, чи то самому собі. Те, чи кажемо ми “Ні” та як це ми робимо, визначає якість нашого життя. Можливо, це найважливіше слово, яке треба навчитися казати чемно та ефективно».
А що з цього приводу думаєте ви? Чи навчилися ви казати Ні ввічливо?
Автор відгуку: Анастасія Козак
Comments