Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Франсуаза Саган "Сонячний промінь у холодній воді"

24.06.2019 12:05

Франсуаза Саган ніколи не жила за вигаданими суспільством правилами. Вона без жалю йшла від чоловіків, порівнюючи сімейне життя зі спаржею з оцтом, обожнювала швидку їзду на автомобілях і мала пристрасть до азартних ігор.  Франсуа Моріак якось на сторінках журналу «Le Figaro» назвав її «чарівною маленькою бестією». І напевно, це прізвисько якнайкраще розкриває справжній характер однієї з найвідоміших літераторок Франції.

Така ж безкомпромісна та смілива у своїх діях і героїня роману французької письменниці «Сонячний промінь у холодній воді».

Якщо на запитання «Про що ця книга?» вам хтось відповість просто «Про кохання», не вірте йому. Так, кожний рядок, кожне слово цього твору наповнене почуттям любові, та стрижень всієї розповіді – це характер і вибір її головної героїні.

Наталі Сільвенер мала забезпечене життя, люблячого чоловіка, певний статус у суспільстві. Однак в одну мить все це стало неважливим. Коли доля поклала на чаші терезів кохання та впорядковане життя, Наталі без жодної хвилини роздуму зробила свій вибір.

Та чи здатна жінка збудувати щастя з чоловіком, який понад усе в житті цінує свободу? Людина може тривалий час грати певну роль, безмежно вірячи в її правдивість, та настане час, коли маска спаде з обличчя.

Невизначеність власних бажань та вдаваність вибору стає зародженням початку кінця: «Йому не хотілося, щоб вона кудись їхала, але якби з якоїсь фантастичної причини десь були скручені залізничні рейки, наприклад біля Орлеана, і вона мусила б вернутися додому, він би розлютився».

Сюжет роману дуже схожий на події з «Анни Кареніної». Ті самі сильні почуття, які переважають всі норми суспільства та моралі, та сама неможливість спільного щастя і дуже схожий фінал. Історія Саган доповнена французьким шармом та атмосферою тогочасного Парижа, та й характери її героїв вже більш схожі до сучасних нас з вами.

Така часта повторюваність подібного сюжету в літературі наштовхує на думку, чи правильний вибір кожен із нас робить у своєму житті? Чи завжди ми готові до наслідків свого рішення, та чи вірно розставляти пріоритети, спираючись лише на емоційну складову?  

Автор відгуку: Анастасія Козак

Коментарі

Коментувати можуть тільки зареєстровані користувачі

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18192021
22232425262728
2930