Хто ми, українці? Яка наша самоідентифікація? Це надскладне питання турбувало наш народ із давніх-давен. Географічне розташування прямо посеред двох цивілізаційних вимірів – європейського і азіатського – та розшматування нашої території між цими двома світами не надавали можливості впевнено відповісти на ці питання. Але як у житті, так і в геополітиці не можна одразу сидіти на двох стільцях. Ми обрали і дуже дорого заплатили за свій вибір, бо вибрали тернистий шлях до цивілізованої Європи, повернувшись спиною до тоталітарної та агресивної Росії з надією, що так званий «старший брат» не вдарить у неї. Але він вдарив і продовжує бити. А втім, мільйони українців не змінили свого вибору та з гордістю називають Україну частиною Європи, а себе – європейцями.
Виконуючи свою високу просвітницьку роль, працівники Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара в перший день зими 2019 року провели інтерактивний урок для херсонської молоді «Україна – європейська країна», на якому розповіли про умови та причини складного і усвідомленого цивілізаційного вибору нашої держави.
На заході молодь мала можливість почути цікаві факти з історії Європейського союзу, а також окрему інформацію про кожну країну, яка є його учасником. Присутні ознайомились й із культурними особливостями кожного члена великої європейської сім’ї. Також діти взяли участь у чисельних квестах та вікторинах, направлених на здобуття цікавих знань про європейський простір. Серед питань: географічні, соціальні, культурні та побутові особливості держав-членів Європейського союзу. Багато інформації на заході працівники книгозбірні присвятили прагненню нашої Батьківщини долучитися до великої європейської родини та подоланому за останні роки шляху.
Завершуючи інтерактивний урок, бібліотекарі резюмували гостру необхідність поширення інформації про європейський вибір нашої держави.