Вирубка лісів, експлуатація морів і ґрунтів, забруднення повітря і води – усі ці фактори підштовхують наш світ до екологічної катастрофи.
Особливу загрозу навколишньому середовищу несе побутове сміття, яке має властивість сотнями років гнити в землі, отруюючи ґрунти та води.
Поліетилен та пластик є найпоширенішими видами побутового сміття, чий негативний вплив на екологію дуже значний. Тому саме заміна використання виробів із цих матеріалів є на порядку денному світового товариства та екологічних активістів. 33 країни світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів. Ще 53 країни ввели часткову заборону або податок на пакети. В Україні ж до сьогодні не прийнято жодних рішень, питання лише обговорюється. Тож екологічне просвітництво в цьому напрямку має стратегічний та вкрай важливий характер для нашої держави.
Центр екологічної інформації Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара веде принципову та системну роботу щодо відмови від використання поліетиленових пакетів та матеріалів із пластику.
30 червня в рамках молодіжного фестивалю «Unifest» бібліотекарі провели акцію, де навчали херсонців сортувати сміття, а 4 липня керівниця центру екологічної інформації книгозбірні Юлія Тищенко взяла участь в еко-тусовці, що пройшла на території «Урбан-Саду».
Еко-тусовку відвідали понад сто чоловік, які мали можливість вивчити чисельні заходи, організовані херсонськими еко-активістами. Бібліотекарка, за звичаєм, представила свої особисті напрацювання, направлені на утилізацію шкідливих видів сміття...
Гончарівка й надалі планує активно просувати ідею захисту довкілля шляхом заміни шкідливих матеріалів на їх екологічно чисті аналоги.