
Вже більше двох місяців у Миколаєві функціонує унікальний кіноклуб, присвячений американському нуару. Ми, працівники Гончарівки, дуже тішимося, що, попри війну, змогли відродити його на новому місці. Наші заходи об’єднали як херсонців, так і миколаївців, поступово про «Клуб любителів нуару» дізнається все більше людей.
Ми вкотре зібралися, щоб поговорити цього разу про кіно, полоскотати собі нерви та переглянути моторошний нуарний трилер. Фільм Альфреда Хічкока «Мотузка», як і більшість стрічок із його кінодоробку, був сповнений експериментальними прийомами. По-перше, це був перший кольоровий фільм для Хічкока, цим він спростовує стереотип, що нуар може бути тільки чорно-білим. По-друге, півторагодинна стрічка знята ніби одним планом, а монтажні склейки замасковані переходами через спини героїв. У фільмі вісім десятихвилинних кадрів і всього сім монтажних склейок. «Мотузка» знята у 1948 році за однойменною п’єсою письменника Патріка Гемільтона. Для свого твору драматург обрав реальну кримінальну справу – вбивство, скоєне в 1924 році двома студентами заради «спортивного інтересу».
Філософ Славой Жижек вважає, що «мотузка» в назві є символом нерозривного зв’язку між словами та діями, і урок стрічки в тому, що загравання з небезпечними ідеями може призвести до втілення їх в життя.
Таким чином, у своєму кіноклубі в Миколаєві ми вже показали глядачам такі шедеври, як: «Бульвар Сансет», «Подвійна страховка», «Психо», «Незнайомці в потязі» та «Мотузка». Наступний захід відбудеться вже у квітні. Додаткові подробиці ви зможете дізнатися в нашій групі в Телеграм-каналі: https://t.me/+QsRJKf4MqewwNDhi.

