Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Маккріді Емі. Мам, я сам! Як допомогти дитині вирости самостійним.

У 70-х роках XX століття з'явилося нове віяння у вихованні: дітей почали переконувати, що кожен з них особливий та видатний. У змаганнях нагороди отримували всі учасники, а не тільки переможці, заохочення отримували навіть ті діти, результати яких були посередніми. На початку нового століття ми отримали дітей, які звикли вимагати нагороду навіть за прості речі: з'їсти суп, прибрати в кімнаті, зробити домашнє завдання.
Соціологами доведено, що діти, народжені у XXI столітті, відрізняються від своїх попередників: мають підвищенні вимоги до оточуючих та менш самостійні.
Після століть важкої праці у людства, точніше, у його батьківської частини, в XXI столітті з'явилася несподівана проблема: як виростити дитину, яка в змозі донести білизну до пральної машини і включити робот-пилосос. Завалені іграшками і гаджетами, діти ніяк не привчаться нести відповідальність за себе і свої вчинки, піклуватися про близьких, допомагати по дому. Автор книги "Мам, я сам! Як допомогти дитині вирости самостійним" Емі Маккріді рішуче взялася допомогти втомленим батькам виправити ситуацію, даючи чіткі і прості рекомендації, як підготувати малят і підлітків до реального життя. Досвідчений сімейний консультант і психолог Емі Маккріді вже багато років  веде боротьбу з епідемією егоцентризму та несамостійності. Вона стверджує, що багато любові, трохи вимогливості, чіткі та послідовні правила та доречне заохочення - найкращі помічники в цій ситуації. "Мам, я сам! Як допомогти дитині вирости самостійним" Емі Маккріді - книга про те, як виховати дитину самостійною, спокійною та впевненою в собі людиною.
Від розпещеності страждають і батьки, й самі діти. Вони не вміють цінувати те, що мають, а замість цього починають гонитву за нездійсненими мріями.Такі діти перетворюються у розбещених дорослих, неспроможних впоратися з проблемами, їм не властива самоповага, яку інші відчувають при досягненні важких, але гідних цілей.

Автор книги стверджує: "Я знаю, що всередині кожного з наших дорогоцінних дітей живе можливість розвитку чогось дивовижного: впевненої у собі дорослої людини, у якої вистачить сил та вмінь зробити свою частинку Всесвіту трохи кращою".

Автор зазначає: "Я сама пройшла всі незгоди війни з розпещеністю зі своїми двома синами й відчула на власній шкірі, з якими труднощами доводиться стикатися батькам. Саме на власному досвіді я розробила тридцять п'ять перевірених дієвих методів для боротьби з розпещеністю. Й у вашій родині вони також спрацюють, не залежно від того, як багато солодощів вам доводиться купувати за раз, аби ваша дитина припинила істерику в магазині".
Стратегії з "Набору інструментів для боротьби з розпещеністю" забезпечать вас впевненістю, розумінням основних принципів і, навіть, необхідними словами, котрі знадобляться вам, щоб позбавити свою домівку розпещеної поведінки, яка не тільки доводить вас до божевілля, але й примушує непокоїтися про майбутнє ваших дітей. Погана поведінка й розпещене ставлення до світу ("Я можу отримати все, чого забажаю, коли забажаю!") щезнуть, коли ваші діти (будь-якого віку) навчаться виконувати свої обов'язки, вирішувати суперечки, нести відповідальність за свої дії й, навіть, інколи прибирати вбік смартфони. Ця мрія цілком досяжна, а ваші діти завдяки цьому виявляться краще підготовленими до дорослого життя.
Допомагайте дітям винаходити нові світи (не очікуючи на допомогу від загону робітників, які з'являться й усе для них побудують), брати на себе відповідальність (не потребуючи чийогось заступництва на кожному кроці) та використовувати свою наполегливість не на примушування інших прислуговувати їм, а навпаки на допомогу іншим. Тоді, й тільки тоді, як вважає автор книги, наші діти розкриють свій потенціал на повну й стануть чудовими дорослими - при цьому не вважаючи себе кращими за інших.

Автор книги зазначає: "І все-таки світ, в який дитина вийде для самостійного життя,  надто непростий. Ви (батьки) не в силах припинити хвилювання щодо  сумнівних особистостей, небезпечних місць і складних ситуацій, з якими дитина може зіткнутися. Проте вас трохи заспокоює той факт, що вона вже стикалася з багатьма з них раніше і тим або іншим чином долала труднощі. Так, вона робила помилки, так само, як і ви колись, але ви зробили все, що могли, щоб вона витягла з цих помилок правильні уроки, зіткнувшись не з.вашим гнівом, а з природними і логічними наслідками".
Відучуючи дітей від розпещеності, ми відучуємо їх від безглуздих і небезпечних надій на те, що світ завжди буде обертатися навколо них, від вічного невдоволення життям, від безглуздої гонитви за все новими і новими речами.

Як же навчити наших дітей сприймати себе такими, якими вони є, навіть з прищами, брекетами на зубах та всім іншим? Найголовніше - вчасно підштовхнути дитину в потрібному напрямку, аби вона змогла змінити погляд на речі й почати розвиватися як суцільна особистість, й завжди підтримувати її зусилля. Ось що необхідно робити в першу чергу.
• Частіше нагадуйте різними способами дітям про те, що любите їх такими, якими вони є, а зовсім не за те, що вони роблять.
• Подавайте їм приклад, не зациклюючись на поганому й знаходячи в усьому переваги, навіть якщо ви самі переживаєте не найкращі часи.
• Використовуйте метод "Час для розуму, тіла та душі" (найефективніший метод), аби допомогти дітям розкритися й разом з ними досліджувати різноманітні захоплення й заняття, котрі здатні їх зацікавити.
• Не надавайте у своїй оселі великого значення речам і зовнішності. Вчіть дітей цінувати людей і знання.
• Допомагайте дітям боротися з прищами й іншими проблемами, тому що вони дійсно здатні зіпсувати життя, хоча не так кардинально, як вважають зараз ваші підлітки.
• Завжди всією родиною вболівайте за кожного її члена в їхніх різноманітних захопленнях.
Ця книга розрахована на батьків, бабусь, дідусів, зацікавлених дорослих, вчителів, вихователів дитячих дошкільних закладів.
Давайте разом позбавимо наших дітей розпещеності і допоможемо їм вирости щасливими, здоровими, успішними і самостійними людьми! Виростимо і виховаємо їх такими, якими будемо мати право пишатися; яких зможемо зі спокійним серцем випустити у великий світ, тому що будемо знати, що вони здатні мислити самостійно і подбати про себе; яких ми любимо, не дивлячись ні на що.



Маккріді  Емі. Мам, я сам! Як допомогти дитині вирости самостійним. - Київ: Видавничий дім "Сварог", 2020. - 348 с.

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031