Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Наша дума, наша пісня не вмре, не загине

Меню розділу

«Наша дума, наша пісня не вмре, не загине»

Саме під такою назвою і гаслом 22 травня у Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці імені О.Гончара відбувся спільний захід кафедри світової літератури та культури ім. О. Мішукова ХДУ та співробітників книгозбірні.
На літературні читання, присвячені 153-й річниці від дня перепоховання Тараса Шевченка, у відділі рідкісних та цінних видань зібралися студенти 3-5-го курсів російсько-укранського відділення факультету іноземної філології ХДУ та гості. Організатором заходу від Херсонського державного університету виступила Ольга Горбонос, доцент кафедри світової літератури та культури, безпосередню участь взяли студентки Анастасія Красновид, Аліна Алексеєва, Дар'я Приходцева та Владислава Потрієнко.
Гостям бібліотеки було представлено вірші Кобзаря і змістовні та цікаві доповіді, в тому числі й про літературні надбання українського поета.
Цей захід став продовженням відзначення 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка, яке проводиться на факультеті іноземної філології з ініціативи кафедри світової літератури і культури імені О. Мішукова. Слід відзначити, що Шевченківські свята стали щорічною доброю традицією на факультеті і проводяться ось уже більше п'яти років, започатковані з легкої руки Олега Васильовича. Без сумніву, цьогоріч їх проведення у березні стало особливо урочистим і святковим: була організована виставка творів Кобзаря, фотоекспозиція пам'ятників Шевченка по всьому світу, проведено літературно-мистецьке свято «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій...». Тому абсолютно закономірним уже під час проведення спільного заходу в бібліотеці найбільш активними учасниками Шевченківських читань були нагороджені грамотами, подяками та цінними подарунками.
Активну участь у святі взяли працівники відділу рідкісних та цінних видань. Вони ознайомили присутніх з художньо-ілюстративною експозицією «Шевченкіана з рідкісних фондів книгозбірні». Серед експонатів були представлені збірки поезій, критико-біографічні хроніки про діяльність та творчість Шевченка, репринтні видання перших прижиттєвих збірок поета та альбоми живописних робіт Тараса Григоровича, сучасні колекційні видання, присвячені його життю та творчості та багато іншого.
Студенти мали змогу не тільки наочно ознайомитися з книжковими цінностями, а й могли погортати сторінки видань більш ніж столітньої давності, знов перечитуючи незабутні шевченківські рядки, надруковані ще за життя поета! Загальний емоційний пафос свята був урочистим і в той же час теплим, дружнім: відбулася зустріч науки і культури.
Подібні заходи в цьому році є як ніколи актуальними. Уже у вересні 2014-го – році Тараса Шевченка в Україні – заплановано проведення чергової конференції, присвяченої безсмертній творчості Кобзаря. Отже, далі буде...

(Інформація з http://lib.kherson.ua/, фото Яни Фролової)

«Університетська панорама», № 6 (52), червень 2014, стор. 3

Календар подій

    1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29