Таємна опора

В80780
159.922.7

П 30
Петрановська Людмила Володимирівна.
Таємна опора = Тайная опора: емоційний зв'язок у житті дитини/ Л.В. Петрановська; пер. О. Рибка, голов. ред. О.С. Кандиба - Харків : Vivat, 2019. - 221, [2] с. - (Актуальна тема), ISBN 978-966-942-755-7
Місце зберігання: Абонемент (1), Книгосховище (1)
Предметні рубрики: Діти -- Емоції -- Психологія
УДК: 159.922.7:159.942
Жанр: Нон-фікшн

Анотація:

Як формується прив’язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі, свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки, відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності, Людмила Петрановська.
У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді й зможете не лише зрозуміти, що стоїть за дитячими розпещеністю, агресією, важкою вдачею, а й зрозуміти, чим допомогти своїй дитині, щоб вона росла й розвивалася, не марнуючи сил на боротьбу за вашу любов.

Фотоматеріали

Цитати

 • "І тебе любили без зайвих причин
  За те, що онук,
  За те, що ти син,
  За те, що малюк,
  За те, що ростеш,
  За схожість на тата і маму без меж.
  Ця ніжна любов до скону життя
  І буде таємна опора твоя"
  В. Берестов.
 • "Коли ми обіймаємо, втішаємо, захищаємо малюка, ми, звичайно, не думаємо про те, що, можливо, кілька десятків років по тому саме уі наші слова, наші обійми, наша любов зможуть урятувати його від депресії, від небезпечного нехтування собою, від фатальної помилки, від капітуляції перед бідою чи хворобою. Але саме так воно і працює. Коли дитинство закінчується, прив'язансть залишається з ним - назавжди. Його таємна опора".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Вступ до книги

(уривок).

   ...У книжці ми разом із дитиною та її батьками пройдемо через усе дитинство : від народження до дорослості. Ми побудуємо "дорожню карту" дорослішання і розглянемо роль прив'язаності в цьому процесі. Розвиток дитини, ясна річ, - процес багатоплановий : змінюються й розвиваються її тіло, її інтелект і здібності, але ми зосередимося лише на одній лінії : її стосунках зі "своїми" дорослими, на тому, як вони, з одного боку, залежать від розвитку всього іншого, з другого - впливають на цей розвиток. Кожен розділ книжки - це черговий етап дитинства. Кожен етап - це нові завдання віку, нові потреби дитини, нові можливості, але й нові ризики, якщо потреби не буде задовільнено. Ми постараємося зрозуміти логіку, за якою залежність і безпорадність перетворюються на зрілість, як наші любов і турбота рік за роком формують у дитині таємну опору, на якій, немов на стрижні, тримається її особистість...

   ...Рухаючись маршрутом, час від часу ми робитимемо практичні висновки : як саме поводитися дорослим, що робити й чого не робити, щоб дитина розвивалася відповідно до задуму природи, була сповнена прив'язаності й успішно перетворювала її на самостійність. І щоб вам із нею було легше й радісніше, і батьківство було для вас щастям, яке потребує самовіддачі, а не каторгою чи постійним страхом помилитися на іспиті, який складаємо казна-кому.  

Людмила Петрановська.

Календар подій

   1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Бібліотека працює:
з 9:00 до 18:00
п'ятниця – вихідний день
останній понеділок місяця –
санітарний день