Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

У Києві відкрилась документальна фотоекспозиція «Бібліотеки Херсонщини: злочини росії проти культури України»

30.09.2024 20:28

Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність. І руйнація та знищення українських бібліотек – це яскраве підтвердження цілеспрямованого геноциду цілого народу. Ось головна ідея документальної фотоекспозиції «Бібліотеки Херсонщини: злочини росії проти культури України», яку сьогодні в Національній бібліотеці України ім. Ярослава Мудрого презентувала команда Херсонської обласної універсальної наукової  бібліотеки ім. Олеся Гончара.

Ця фотоекспозиція є першої частиною однойменного проєкту, який реалізує команда Гончарівки завдяки підтримці Українського культурного фонду.  В основі проєкту лежить бажання представити реальну картину культурного геноциду та надати розуміння того, як бібліотеки переживали та переживають цей час, та яку цілеспрямовану політику знищення української ідентичності проводить рф. Для громад Херсонської області цей проєкт – шанс розповісти про жахи окупації, продемонструвати свою незламність та порозумітися з тими, хто має викривлене уявлення про життя в окупованій та постійно обстрілюваній Херсонщини. 

Реалізація подібних проєктів неможлива без державної підтримки. Тому Міністерство культури та стратегічних комунікацій не залишило поза увагою цю подію. «Бібліотеки на прифронтових територіях стали своєрідними осередками юридичної, психологічної та гуманітарної допомоги для мешканців громад», – так зазначила у привітанні директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій Міністерства культури та стратегічних комунікацій Діана Трима.

Про значення та важливість документальних проєктів не тільки у всеукраїнському масштабі, але й на світовій арені зазначив у своїй промові генеральний директор Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, доктор наук із соціальних комунікацій, кандидат історичних наук, професор Навчально-наукового інституту Київського національного університету культури і мистецтв та кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, член Президії Української бібліотечної асоціації Олег Сербін. Пан Олег підкреслив, що саме Гончарівка першою відкрила у своїй діяльності сторінку документування та висловив сподівання, що цей приклад наслідуватимуть й інші книгозбірні.

Президентка ВГО «Українська бібліотечна асоціація», науковиця і громадська діячка, заступниця генерального директора Національної бібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, кандидатка наук із соціальних комунікацій Оксана Бруй висловила захоплення стійкістю херсонських бібліотекарів та побажала розвитку проєкту.

Приємною несподіванкою став візит давнього друга бібліотеки, директора видавництва «Саміт-Книга», голови Благодійного фонду «Бібліотечна країна», виконавчого директора Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, члена Піклувальної ради Херсонської ОУНБ ім. Олеся Глнчара Ігоря Степуріна. Пан Ігор поділився з усіма присутніми власними спогадами про Гончарівку та бібліотеки Херсонщини та зазначив, що саме книгозбірня в свій час вплинула на вибір життєвого шляху.

Наприкінці презентації директорка КЗ «Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара» Херсонської обласної ради, заслужений працівник культури України, повний кавалер ордена княгині Ольги Надія Коротун подякувала всім присутнім за можливість представити виставку у Національній бібліотеці ім. Ярослава Мудрого та зазначила, що для херсонців, в першу чергу, важливі моральна підтримка та міцне дружнє плече.

Презентація завершилася спільним фото та знайомством з фотовиставкою.

Календар подій

     1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 222324
252627282930