Акції, конкурси, програми
Каланчацька (центральна бібліотека, районна бібліотека для дітей, Новопавлівська, Мирненська сільські бібліотеки-філії) та Білозерська (центральна бібліотека, Інгулецька, Музиківська, Токарівська та Киселівська сільські бібліотеки-філії) ЦБС стали переможцями в першому раунді проекту "Організація нових бібліотечних послуг з використанням Інтернет" відповідно до програми "Бібліоміст" за сприяння Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) благодійного фонду Білла та Мелінди Гейтс.
Виграш за участь у програмі "Бібліоміст" підняв книгозбірні на новий сучасний щабель розвитку.
Згідно з Грантом бібліотек зазначених ЦБС отримали 15 (п’ятнадцять) комп'ютерів, чотири принтери, чотири сканери та ліцензійне програмне забезпечення й почали впровадження проекту.
Серед переможців конкурсу "Бібліоміст" проведено міні-конкурс "Експериментальні системи" і одним з трьох переможців в Україні стала Новокиївська бібліотека-філія Каланчацької ЦБС, якій також передано технічне обладнання - чотири комп’ютери з принтером і сканером, ліцензійне програмне забезпечення та підключено до швидкісного Інтернету не тільки бібліотеку, а й Новокиївську допоміжну школу-інтернат.
Завдяки введенню нових послуг і залученням Інтернету відвідуваність Білозерської центральної бібліотеки зросла на 8,5%. Аби повною мірою задовольнити потреби всіх читачів районна бібліотека подовжила графік роботи на одну годину.
За час підготовки до завершального етапу програми "Бібліоміст" бібліотеки Білозерської ЦБС знайшли чимало друзів, волонтерів, спонсорів, меценатів. Сьогодні бібліотекарі працюють над ідеєю створення об’єднання "Друзі бібліотеки", планують розробити програму діяльності та заохочувальних призів для членів об’єднання.
В Білозерській центральній бібліотеці започатковано акцію "Збираємо рідкісні видання" та в структурі книгозбірні виокремлено сектор рідкісної книги, який вже поповнився "Біблією" 1908 року та "Психологією" 1927 року видання.
На обласному ярмарку, присвяченому Дню незалежності, Білозерська центральна бібліотека презентувала виставку-ярмарок та конкурсну програму "Ходить гарбуз по городу". Була організована вікторина для гостей, представників Херсонської влади, яку провели працівники культури Білозерки та колектив Велетенського будинку культури.
Білозерською центральною бібліотекою спільно з відділом сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації проведений конкурс "Родинна майстерність", в якому взяли участь 26 родин з усього району, які представили твори декоративно-прикладного мистецтва, розповіли про свої захоплення, обмінялися досвідом, поділилися враженнями. Переможців було визначено у таких номінаціях:
• Образотворче мистецтво (перемогла родина зі Станіслава);
• Декоративно-ужиткове мистецтво (переможці з Чорнобаївки);
• Поетичний талант (лицарі слова з Білозерки).
На відзначення Року ветеранів Великої Вітчизняної війни у Нововоронцовській ЦБС проведено загальносистемний конкурс "У вічній пам'яті народній не закінчилася війна…". Перше місце присуджено працівникам центральної районної бібліотеки за проведену літературно-музичну годину "Історія одного патефону". Захід був наповнений виховним, естетичним і пізнавальним змістом. Тут уміло продемонстровано єдність трьох поколінь: ветеранів війни, дітей війни і сучасних дітей. Театралізація, підготована учнями, пісні воєнних років на платівках та у виконанні гостей і вокальної групи загальноосвітньої школи № 2, спогади ветеранів та дітей війни на фоні експонатів музею створили незабутнє враження у всіх присутніх. Результатом цього заходу стало започаткування районної книги-спогаду "Я напишу Вам про війну…". Діти активно долучилися до збирання матеріалу про Велику Вітчизняну війну, написання відгуків про захід і творів "Війна очима дітей", кращі з яких склали окремий розділ. Книга готується до друку. Друге місце зайняла Гаврилівська сільська бібліотека-філія № 6 за тематичний вечір "Улюблені пісні воєнних років". Театралізоване дійство, у якому взяли участь члени драматичного та вокального гуртків сільського Будинку культури, пройшло на високому професійному рівні. Матеріали, які подала на конкурс бібліотекар Нововоскресенської сільської бібліотеки Л. А. Соколенко, відображають роботу волонтерської бригади "Пошук", що діє при бібліотеці вже декілька років. Члени цієї бригади - учні загальноосвітньої школи - роблять велику дієву справу: збирають матеріали для створення сільського музею, листуються з визволителями села, доглядають за місцями поховання воїнів-визволителів, проводять різноманітні масові заходи: зустрічі, тематичні вечори, театралізовані концерти. Окрім цього, під час святкування Дня Перемоги діти-волонтери підготували і рознесли по домівках усім односельцям привітання у вигляді солдатських трикутників (всього 436 листівок).
З метою пошуку благодійників і спонсорів, залучення до співпраці організацій та установ Херсонською ЦБС був проведений загальносистемний конкурс "Кращий спонсор бібліотеки", в якому взяли участь 23 бібліотеки-філії. Серед очікуваних результатів – покращення іміджу бібліотек в мікрорайонах обслуговування, залучення нових користувачів, а також благодійників, спонсорів. Найкращого результату домоглася бібліотека-філія № 1, яка систематично та плідно співпрацювала з організаціями різної спрямованості.
У звітному році продовжена робота бібліотеки-філії № 13 Херсонської ЦБС по улаштуванню залів віртуального музею "Херсонщина від давнини до майбутнього", який є частиною однойменного краєзнавчого проекту. Науковці краєзнавчого музею постійно консультують філію з питань краєзнавства, часто виступають перед молоддю, допомагають у проведенні тематичних заходів. Особливо активно допомагає старший науковий співробітник музею Абікулова М. Й., яка не залишилась байдужою до проекту і постійно надає консультації по створенню залів віртуального музею.
Іванівською центральною районною бібліотекою реалізується проект "З далеких мандрів повертайся книга!", який передбачає комплекс заходів по збереженню бібліотечного фонду, вихованню у користувачів дбайливого ставлення до книги.
Так, Першотравневою бібліотекою-філією проведено акцію "Поверни бібліотеці книгу". За кожним з боржників закріпили "АПК" (агента по поверненню книг). Такий агент проводив дружні бесіди і намагався пояснити, що не можна затримувати довго книги у себе, тому що вони потрібні іншим читачам. Таким чином до бібліотеки було повернуто 35 книг та 7 журналів. Агенти провели анкетування "Мої пропозиції щодо боротьби по ліквідації заборгованості", під час якого кожний читач, що приходив до бібліотеки, пропонував дієвий спосіб повернення книг боржниками.