Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00

Популяризаторська робота бібліотек

Меню розділу

Популяризаторська робота бібліотек

Робота з вчителями загальноосвітніх шкіл та інших учбових закладів в Херсонській ЦБС останні роки була обмежена наглядними формами. Однак, у 2009 році з ініціативи відділу обслуговування центральної бібліотеки Херсонської ЦБС спільно з Регіональним інститутом підвищення кваліфікації працівників освіти був проведений круглий стіл "Реалізація Конвенції ООН з прав дитини", на якому були розглянуті питання відображення змісту Конвенції в законодавчих актах України, їх реальне застосування в юридичній практиці та створення національних та міських програм для вирішення проблем дітей з неблагонадійних родин. Під час заходу відбулась презентація реферату "Діти – це люди" учениці 11 класу загальноосвітньої школи №27 Воробйової.
Масовий захід "…І став народ в живий ланцюг між Києвом і Львовом…", приурочений до Дня Соборності України, відбувся в творчій співпраці центральної бібліотеки ім. Л. Українки, бібліотеки – філії селища Кіндійки (Херсонська ЦБС) та загальноосвітньої школи №18. Незчисленні покоління українців – через віки – мріяли про свою незалежну, соборну державу, про те, щоб усі етнічні землі, в різні часи поділені між імперіями, нарешті з’єднались в єдине ціле.
На урочистому заході виступив перспективний керівник Антонівської селищної ради І. І. Семенчев, який виклав свою думку про значущість і доленосність події Злуки для українського народу. Він переконав, що сьогоднішня Україна потребує від своїх нащадків зберегти вже здобуте нашими батьками у боротьбі за вільну соборну Україну. Під час заходу були згадані події 21 січня 1990 року, коли люди, передбачаючи розпад СРСР, утворили "Живий ланцюг" народної духовної єдності Східних і Західних земель України як запоруки існування єдиної Соборної України. Це була національна акція єднання, палкої і щирої любові до Вітчизни.
Учні школи в театралізованій композиції відтворили "дерево єдності" областей України. Згаданий захід був показаний місцевим телебаченням.
Дуже цікаво пройшов майстер-клас домашнього умільця "Диво рукотворне" у бібліотеці-філії №9 Херсонської ЦБС. Користувачі похилого віку демонстрували своє вміння і майстерність у декоративно-прикладному мистецтві (вишивка муліне, бісером тощо).
Традиційними у центральній районній бібліотеці Голопристанської ЦБС стали проведення Голопристанською районною радою Днів голови, на яких не тільки обговорюються серйозні питання розвитку Голопристанської громади, а й демонструються таланти держслужбовців.
Люди похилого віку, діти-сироти, інваліди – найуразливіші категорії населення. Бібліотека, районний Будинок культури, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді приділяють велику увагу організації різноманітних заходів саме для цих категорій. Разом з Будинком культури центральна бібліотека Голопристанської ЦБС провела районний фестиваль "І молодістю повниться душа". В ньому взяли участь хор ветеранів "Червона калина", фольклорний ансамбль "Перепілочка", вокальні дуети, квінтет районного Будинку культури та Старозбур’ївського сільського Будинку культури, учасником якого є і бібліотекар Старозбур’ївської бібліотеки-філії. Окрім вокалістів у фестивалі брали участь аматори художнього читання. Цей фестиваль аматорської народної творчості людей похилого віку показав, що старості немає, якщо душа молода, що у будь-якому віці людина може жити повноцінним життям, даруючи радість тим, хто поруч.
На екологічну годину "Разом врятуємо нашу планету", що відбулася у центральній бібліотеці Цюрупинської ЦБС був запрошений голова обласної організації Партії Зелених України Шелудько В. В.
Розпочалась година з презентації книги (на диску) Альберта Гора "Земля у рівновазі, екологія і людський дух" та перегляду компакт-диску з фільмом "Незручна правда", що був знятий за цією книгою. Шелудько В. В. розповів про екологічні проблеми Херсонської області: наявність водної та вітрової ерозії, зсувні явища, підтоплення, незадовільна якість питної води, назвав райони, які мають статус екологічно проблемних. Присутні мали змогу задавати запитання, висловлювати свої думки з даного питання.
Під час заходу відбулась презентація книжково-ілюстративної виставки "Природа просить порятунку".
До Дня Незалежності України Велетенська сільська філія Білозерської ЦБС розробила цілий комплекс заходів. Це гра- лото "Україна гетьманська", година-вікторина "Україна в іменах", фото–виставка "Як прапор України чарує рідний лан", виставка квітів "Жовте та синє розквітло у нашім садку", танцювальна композиція "Козацькі розваги". На тематичних поличках "Українська минувшина", "Стежками народознавства" представлена інформація про минуле України та її народу. В бібліотеці діяла виставка українського костюму від дитячого до дівочого та жіночого, яка супроводжувалась цікавими розповідями бібліотекаря. Була проведена цікава година-показ "Жіночі головні убори: вчора, сьогодні, завтра". Учасники заходу демонстрували різновиди хустин в різних областях України. Родина Остапенко, що проживає на Чернігівщині та приїздить на відпочинок в село, організувала показову роботу прядки, і учасники заходу мали змогу побачити, як з бавовни викручується справжня нитка.
Бібліотекарями Білозерської ЦБС організовуються творчі виставки та демонстрація самого творчого процесу за участю майстрів народного прикладного мистецтва. Так, в Велетенській бібліотеці два дні працювала творча родина Удейських, в якій вишивають мати, донька та зять. Їхні роботи вражають витонченістю та досконалістю. Тематика дуже різноманітна: від звичайної квітки до Гімну України.
Цікаво пройшов у Томинобалківській бібліотеці (Білозерська ЦБС) літературний вечір, присвячений 200-річчю з дня народження М. В. Гоголя. У програмі вечора були нічні читання уривків з творів "Майська ніч, або утоплена", "Вий", містичні гадання, перегляд фільму "Тарас Бульба". Присутніми були діти та їх батьки. Читали при свічках, що надавало заходу більшої таємничості та загадковості. Неприхований інтерес виявило гадання. Для цього було підібрано літературу по хіромантії. Гадалкою була одна з читачок, до якої була ціла черга.
На початку 2009 року було оголошено про перший етап районного конкурсу "Моя мала Батьківщина – Білозерщина", присвяченого 70-річчю заснування районної газети "Придніпровська зірка", проведення якого ініціювала бібліотека за підтримки редакції та райдержадміністрації. В листопаді підводилися підсумки цього конкурсу, кращі роботи були надруковані в газеті, переможці нагороджені цінними подарунками.
Вивчення історичного минулого, географії та рекреаційних зон сіл Білозерського району стало основою для створення друкованого видання "Туристичними стежками Білозерщини", яке вміщує довідкову рекламну інформацію про кожне село Білозерського району. Це видання – яскравий приклад того, як кожна місцина цікава для жителів свого села та для охочих відпочити, і як бібліотека може рекламувати свої краєзнавчі зони.
До проведення полемічного діалогу "Нащо клад, коли в сім’ї лад" Олександрівська сільська філія Білозерської ЦБС залучила батьків, дітей та вчителів, які активно обговорювали проблемні моменти життя кожної сім’ї. Відкритий урок-спілкування "Час для спілкування з рідними" за участю соціальних педагогів та психологів, що був проведений в Білозерській бібліотеці, мав неабиякий резонанс серед учасників.
Особливою популярністю у відвідувачів бібліотек-філій Херсонської ЦБС користуються нетрадиційні виставки з використанням різноманітних експонатів, заставок-символів, репродукцій картин тощо. Створюючи виставки, бібліотекарі намагаються зробити їх такими, щоб вони були змістовними, привабливими, цікавими. Для популяризації української та світової літератури на абонементі бібліотеки-філії №3 для дорослих була оформлена книжкова виставка-ексклюзив "Сила бренду: нові імена в українській літературі", а в читальній залі – книжкова виставка-реклама "Досліджуйте нові світи – читайте!" .У Сонячній бібліотеці-філії для всіх категорій користувачів оформлена книжкова виставка-експозиція "Улюбленим героям - від вдячних читачів". На виставці представлені фото пам’ятників книжковим персонажам : Проні Прокопівні та Голохвастову, Русалочці, Шерлоку Холмсу, Бременським музикантам та іншим героям. Поряд з фотографією стоїть книжка про цей персонаж. Книжкова виставка-презентація "Мить несподіваних відкриттів" (світова міфологія) представлена бібліотекою-філією №23 Херсонської ЦБС.
Каховська районна об’єднана бібліотека тісно співпрацює з Каховським козачим товариством та молодіжною організацією "Січ". До 15-ої річниці утворення Каховського козачого товариства у бібліотеці відбулася презентація фотовиставки "Козацькому роду нема переводу". Присутні оглянули фотовиставку, поділились своїми спогадами, враженнями. Козацька берегиня Л.М. Москаленко запропонувала гостям виставку своїх робіт, адже вона – народний майстер вишивання. Це були рушники, серветки, картини, сорочки та інші. Також до цієї події був створений відео нарис "Козаки йдуть…", який був переглянутий під час заходу
Бібліотеки Великоолександрівської ЦБС розширюють коло наочних засобів популяризації видань. Традиційними стали виставки-реклами "Завітайте! У нас – нова книга!" Для любителів бестселерів організовано цикл виставок рейтингових книг "Модна книга", де були представлені не тільки бібліотечні книги, а й видання з домашніх бібліотек. Зацікавлення у читачів викликала інтерактивна виставка "Книга в моєму житті", біля якої йшов обмін враженнями, залишались відгуки, рекомендації. З 2007 року центральна бібліотека отримує журнал "Личности", за матеріалами якого організовано цикл виставок одного журналу за темами "Політична еліта", "Великі майстри", "Жертви влади". Для любителів найсвіжіших новин, цікавих коментарів організовано цикл книжкових виставок "Панорама подій", де висвітлено теми "Обличчя з обкладинки", "Час вибору", "Сьогодні у світі", "Час відпочинку".

 

Календар подій

      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
3031