Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Людина в пошуках справжнього сенсу

Б10521
159.923

Ф 83
Франкл Віктор.
Людина в пошуках справжнього сенсу: психолог у концтаборі/ Віктор Франкл ; [пер. з англ. О. Замойської ; ред. К. В. Озерова] - Харків : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2019. - Бібліогр. в підрядк. прим.. - 159, [1] с., ISBN 978-617-12-0452-2
Предметні рубрики: Військовополонені -- Поведінка -- Психологія
Психоаналіз
УДК: 159.923-054.65:159.964.2
Жанр: Нон-фікшн

Анотація:

Віктор Франкл — всесвітньо відомий психіатр, психотерапевт, філософ. 1942 року він потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. Поради людини, яка зазнала нелюдських випробувань, варті того, щоб бути почутими.

Анотація бібліотекаря:

У 1942 року Віктор Франкл, австрійський психіатр, психотерапевт і філософ єврейського походження, творець так званої Третьої Віденської Школи психотерапії, потрапив до концтабору, де на нього чекали голод, приниження, хвороби, постійна загроза життю. Аналізуючи свою поведінку та поведінку інших в’язнів, Франкл віднайшов стратегії, що утримують людину над прірвою, захищають розум від божевілля та надають сенс життю. Свій жахливий досвід виживання він описав у книжці, яка допомогла мільйонам людей віднайти себе та змінити життя. Віктор Франкл доводить, що тільки-но людина знаходить сенс свого існування, вона отримує сили, щоб здолати будь-які випробування. А зло й нудьга врешті не можуть нас знищити.

Фотоматеріали

Цитати

  • "Зрозуміло, людське буття є обмеженим, а свобода - лімітованою. Людина не вільна від обставин, але вільна обирати своє ставлення до них".
  • "Людська істота - це не одна річ із купи; речі визначають одна одну, але людина сама визначає себе. Якою вона стане - у межах своїх здібностей й оточення - вона вирішує самостійно. У концентраційних таборах, наприклад, у цій лабораторії життя і на цьому полігоні, ми спостерігали, що деякі з наших товаришів поводилися наче свині, у той час як інші поводилися наче святі. Людина має обидві можливості; яку з них вона реалізує, залежить від її рішень, а не від обставин".
  • "Щойно людина знаходить сенс свого життя, вона не тільки стає щасливою, але й також здобуває здатність впоратися зі стражданнями".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

Віктор Франкл дарує нам, людству, працю свого майже сторічного життя, що проявляє в нас кращу складову нашої природи - волю до перетворення, до творчості, до смислу.

Олександр Саврук, декан Києво-Могилянської бізнес-школи.

 

Болісні свідчення поєдналися з проникливими спостереженнями... Віктор Франкл виголошує, що зло й нудьга врешті не можуть нас знищити. Ця глибоко емоційна книга виступає одним із головних будівельних блоків людської свідомості. Це гімн фенікса, який воскресає у кожному з нас, хто обирає життя перед відльотом.

Брайан Кінан, автор книжки "Колиска зла". 

 

Погляди, які доктор Франкл пропонує у своїй праці, є найважливішим внеском у галузь психотерапії із часів Фройда, Адлера та Юнга. Його стиль значно простіший для сприйняття.

Сер Сирил Барт, екс-президент Британського психологічного товариства.

 

 

Позачасова формула виживання Віктора Франкла. Один із класичних психіатричних текстів нашого часу, "Людина в пошуках справжнього сенсу" - це роздуми на тему нездоланного дару захистити себе перед лицем невимовного страждання, а також нагадування про відповідальність кожного з нас за те, щоб цінувати співтовариство людей. Небагато знайдеться мудріших, добріших або більш заспокійливих завдань, аніж Франклове.

Патриція Вільямс, автор книжки "Бачення байдужого до кольорів майбутнього: Парадокс раси".

Екранізація, інші відеоматеріали

"Людина у пошуках справжнього сенсу" Віктор Франкл (огляд книги).

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
2930