Херсонська обласна
універсальна наукова бібліотека
ім. Олеся Гончара
ПН-ЧТ: 9:00-18:00
СБ-НД: 9:00-18:00
Меню розділу

Мелодія кави у тональності кардамону

В75292
84(4УКР)6-4

Г 95
Гурницька Наталія З.
Мелодія кави у тональності кардамону: історія забороненого кохання : роман/ Наталія Гурницька ; голов. ред. С. С. Скляр ; передм. О. Печорна - Х. : Кн. клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 395, [3] с., ISBN 978-966-14-6302-7
Жанр: Роман

Анотація:

Драматична історія забороненого кохання юної дівчини до набагато старшого за неї одруженого польського шляхтича, яка розгортається в атмосфері Львова XIX сторіччя!
Що це — мінлива пристрасть чи справжні почуття? Для неї — це перше кохання, для нього — мабуть, уже й останнє... Чи отримають закохані шанс змінити власну долю, залишитись разом і чи взагалі можливо побудувати щастя, балансуючи на краю прірви та порушуючи всі можливі заборони?..

Цитати

  • "Навіть у горі є натяк якщо не на майбутню втіху, то принаймні на розуміння сенсу того, що відбувається. Якщо ж не на розуміння, то хоча б на позбавлення від ілюзії, що щось направду залежить від людини та її бажань, бо все в цьому світі давно і дивно переплелося, переплуталося, поєдналось у єдиному полотні - як барви на картині або нитки в гобелені".
  • "Та й чи варто простій людині порушувати те, що встановлено не нею? Ніколи наперед не відомо, хто для кого є покарою, винагородою або спокутою і чи взагалі існує на цьому світі щось таке, як покара, винагорода або спокута у виразно канонічному розумінні. Зрештою, допоки людина жива, з нею завжди залишаються її спогади, досвід, щасливі та найгірші моменти - все те, що вона пережила, зрозуміла, відчула, вистраждала у своєму короткому чи довгому житті, все, що вчинила чи не змогла зробити або виправити, - той фрагмент візерунка, який творить для неї правдиву суть її власного життя".

Рецензія фахівця (офіційні рецензії):

"Мелодія кави у тональності кардамону" - чуттєва та чутлива розповідь про те, як зі стуленого пуп'янка розвивається пишна квітка, як цнотлива дівчинка, вихована в пуританських традиціях, наважившись на стосунки зі зрілим чоловіком, перетворюється на самодостатню, сильну завдяки своєму коханню жінку.

Роксолана Сьома, письменниця, володарка премії "Дебют року 2012".

 

 

Соковито написана історія любовної залежності - у всій її фатальній непоборності, у всій жорстокій і нечесній красі боротьби гідності з пристрастю, у всій невідворотності загибелі в цій боротьбі, яку немає іншого виходу, як визнати наприкінці долею.

Ольга Герасим'юк, телеведуча.

 

 

Роман нагадав мені венеціанське мереживо, старовинне й вишукано гарне, а ще - симфонію кохання та шаленої до нестями пристрасті. І байдуже, що нас із героями розділяють півтора сторіччя: є історії та почуття, які ніколи не зникнуть і не застаріють...

Наталка Шевченко, письменниця, лауреатка літературного конкурсу "Коронація слова".

Екранізація, інші відеоматеріали

За мотивом романа Наталії Гурницької "Мелодія кави у тональності кардамону" знято  серіал "Кава з кардамоном".

Календар подій

1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 2021
22232425262728
2930